NOVINKY PRE VÁS

Elektromobilita so sebou prináša značku Sur-ron

Či už patríte medzi jej nadšencov alebo odporcov, elektromobilita dnes patrí vo svete bez pochýb medzi hlavné témy. Dôvodom je aktuálna ustavične sa prehlbujúca klimatická kríza a neustále napredujúci rozvoj technológií. Elektromobilita je totiž odpoveďou na moderné potreby ľudí, jednoducho je budúcnosť a elektrické motorky sú jej súčasťou.

Elektrické motorky

S rozvojom elektromobility sa okrem elektrických áut čoraz viac do pozornosti dostávajú aj elektrické motorky. Sú elektrickou verziou klasických motoriek, sú však ich ekologickou voľbou. Z výfukového potrubia neprodukujú žiadne emisie, keďže nemajú výfuk. Výhodou sú aj nižšie prevádzkové náklady oproti benzínovým motorkám. Napriek dnešným cenám za energie, náklady na elektrickú energiu na prejdenú vzdialenosť sú všeobecne nižšie ako náklady na benzín. A servis? Nemajú žiadnu spojku, prevodovku, oleje ani iné súčiastky, ktoré by vyžadovali údržbu alebo výmenu.

Prevádzka, jej plusy a mínusy.

Už pri prvej jazde Vás očarí okamžitý vysoký krútiaci moment poskytujúci rýchly a maximálny výkon. Stačí prvý krát pridať a garantujeme vám, že hladina adrenalínu u Vás dosiahne vrchnú hranicu.

Motorkám chýba hlučný výukový systém a chladiaci ventilátor preto je ich prevádzka oveľa tichšia, čo je veľká výhoda pre jazdu v obývaných oblastiach a pri jazdene v tichom prostredí. To znamená žiadny sťažujúci sa občania, že robíte s vašou motorkou neprimeraný hluk a rušíte všetkých naokolo. Na to sa dá rýchlo zvyknúť, nie?

Počuli ste už o rekuperácii?

Je to proces pri ktorom sa energia, ktorá sa uvoľňuje počas brzdenia alebo spomaľovania, ktorá by bola inak stratená, zachytáva sa  a opätovne sa využíva.

Elektrické motorky Sur-ron sú dnes schopné premeniť väčšinu dodanej energie na pohyb čo znamená lepšiu efektivitu a dlhší dojazd na jedno nabitie. Na rozdiel od benzínových motoriek, ktoré majú veľké tepelné a mechanické straty, elektrické motory sú schopné využiť takmer všetku energiu zo zdroja. Menej energie sa premieňa na stratu vo forme tepla a trenia čo zvyšuje ich účinnosť. To má priamy vplyv na dojazd na jedno nabitie. Počas brzdenia alebo spomaľovania rekuperačný systém elektrického motora na motorkách umožňuje premieňať kinetickú energiu pohybu vozidla na elektrickú energiu. Tento proces je možný pomocou regeneratívneho brzdenia, kde sa elektromotor mení na generátor a zachytáva kinetickú energiu zo spomínanej činnosti. V priebehu regeneratívneho brzdenia sa rekuperovaná energia vracia späť do batérie vozidla. Elektromotor zmení tok prúdu a umožní jej návrat späť do batérie čím sa opäť dobíja namiesto toho aby sa stratila ako teplo. Toto všetko prináša jazdcom pohodlie a dôveru, že sa dostanú tam, kam chcú, bez obáv o vybitú batériu.

Elektromobilita dnes

Elektrická mobilita je v súčasnosti jedným z najdynamickejších oblastí technologického vývoja. Výrobcovia nepretržite inovujú a zavádzajú nové technológie čo znamená: lepší výkon, dojazd a vyššiu bezpečnosť. Neustále sa zlepšuje aj kapacita batérií a efektivita ich využitia.

Nepochybne k ním patrí aj značka Sur-ron, ktorý sa zameriava na výrobu elektrických offroad motocyklov a v priebehu rokov sa stal špecialistom vo svojom segmente. Motocykle sú homologizované aj na cestnú premávku. Vďaka výberu elektrickej motorky vstúpite aj na miesta, ktoré sú pre stroje so spaľovacími motormi neprípustné.

Ide o elektrické motorky s vysoko sofistikovaným štýlom, vyrobené zo špičkových komponentov dosahujúce nadpriemernú výkonnostnú úroveň. Sú vybavené výkonnými elektromotormi a batériami, ktoré im poskytujú dostatočnú silu a dojazd. Nájdete v nich kombináciu výkonu, spoľahlivosti a udržateľnosti. Motocykle Sur-ron sú vybavené mimoriadne účinnými a priestrannými batériami, ktoré majú dojazd až 100 kilometrov, takže si môžete dovoliť dlhé hodiny jazdy v teréne.

Sú ideálnym partnerom pre jazdcov a nadšencov adrenalínových jázd s minimálnym vplyvom na životné prostredie a veľmi šikovným, rýchlym, tichým a inteligentným spoločníkom na prepravu v meste.

Prešli stovkami pouličných testov a skúšok v teréne preto sa pri jazde na nich môžete vždy cítiť bezpečne.

Jazda na motorke Sur-ron je garantovaná emócia. Svet sa mení a nastal správny čas dať im šancu.

Zdieľať na:

Ďalšie príspevky

Neboli nájdené žiadne výsledky.

Instagram

MÁTE OTÁZKY?

KONTAKTUJTE NÁS

Ak ste nenašli odpoveď na svoju otázku, neváhajte nás kontaktovať. Aby sme vám poskytli najlepšiu možnú pomoc, prosím, kontaktujte vhodnú osobu alebo oddelenie.

POŠTOVÁ ADRESA

EUROMOTOR, spol. s.r.o.
Čerešňová 8A
974 01 Banská Bystrica
Slovensko

E-mail: surron@euromotor.sk

IČO: 31 561 357
IČDPH: SK2020452533
IBAN: SK44 1100 0000 0026 2275 6522
Registrácia: Okresný súd
Banská Bystrica
Oddiel: Sro, Vložka č. 396/S

KONTAKT NA PREDAJCU

PREDAJ MOTOCYKLOV
Tel: 048 / 472 77 77
Mail: surron@euromotor.sk

    UŽ VÁM NIČ NEUTEČIE

    Prihláste sa na odber noviniek a dostávajte vždy aktuálne informácie o novinkách a akciách.